Informacje ogólne

Kraj
Rumunia
Województwo
Ilfov
Lokalizacja stanowiska
Dragomiresti Vale
Data publikacji
3 sierpnia 2023

Opis firmy

La FM Logistic, suntem 27.500 de oameni care cred cu tărie că lanțurile de aprovizionare au puterea de a crea un impact pozitiv pentru oameni și pentru planetă. Ne punem în aplicare viziunea noastră în 14 țări din Europa, Asia și America Latină.

Din 1967,ne străduim să livrăm produsele potrivite, la locul potrivit, în momentul potrivit, pentru binele tuturor. Suntem activi în 14 țări din Europa, Asia și America Latină. Înregistrăm venituri anuale de aproximativ 1,4 mld.euro și peste 27.000 de angajați.

Suntem pionieri în transport pooling și conceptul de platformă multi-client, promovăm soluții de co-packing ecologice și depozite carbon neutral, muncim din greu pentru a optimiza modul în care folosim resursele, monitorizând și îmbunătățind continuu amprenta de carbon. Și nu ne oprim aici! Oriunde ne vom afla, vom deveni un partener sustenabil de bază pentru comunitățile locale. Nimic nu ar fi posibil fără pasiunea noastră interioară și toată energia pe care o împărtășim pentru a crea și a realiza aceste acțiuni. De aceea, ne străduim, împreună, să îmbunătățim continuu viața profesională de zi cu zi și bunăstarea echipelor noastre. În România am demarat primul proiect în anul 2008, la Timișoara (Dudeștii Noi), apoi ne-am extins cu birouri și depozite în Petrești (Dâmbovița), Dragomirești-Vale (Ilfov) și 2 puncte de lucru în Cluj-Napoca și Bacău, ajungând la peste 700 de angajați.

Skrócony opis stanowiska

In FM Logistic Romania ducem pasiunea noastra pentru supply chain la rang de excelenta, iar noi, cei din departamentul TRANSPORT, punem in miscare bunuri, marfuri de maxima importanta si ne dam silinta ca cei ce ne devin clienti, sa fie cu adevarat parteneri de business fericiti ! J

Pentru ca aceste lucruri sa se intample, pozitia de Supervizor Administrare Subcontractori are un rol extrem de important. Acesta trebuie sa se asigure ca intreaga flota interna este alocata catre subcontractori alesi cu precizie si conform standardelor interne.

Opis stanowiska

Transport Coordinator

Profil kandydata

Ce vei avea nevoie sa reusesti:

  • Experienta demonstrata in domeniul transportului minim 3-4 ani
  • Cunostinte in domeniul logistic, in special la transportul de marfuri si gestiunea marfurilor, fluxul documentelor, relatii de subcontractare, întocmire contracte
  • Intelegere operationala a pozitiilor intalnite in operatiunile de transport
  • Istoric dovedit in situatii complexe de situatii in transport si/sau contract management
  • Abilitati excelente de comunica verbal si scrisa
  • Excelente abilitati interpersonale, de negociere si de solutionare a conflictelor
  • Abilitatea de a actiona cu integritate, profesionalism si confidentialitate.